WordPress Admin Şifremi unuttum [Çözümü]

WordPress tabanlı sitelerde şifrenizi unuttuysanız eğer bahis edeceğim yöntem ile şifrenizi dilediğiniz şifre ile değişim edebileceksiniz.

Öncelikle bunun için sitenizin Ftp şifrelerini bilmeniz gerekmektedir. Sitenizin adresini yazıp son kısmına cpanel portunu ekleyin.

Bu port genellikle 2082 veya 2083 olarak atanmıştır. Ftp hesap bilgilerinizde gözükür.

Örneğin www.sitem.com:2082 olarak Cpanel bilgilerinizi yazarak giriş edin.

Sonrasında açılan panelde resimdeki gibi phpMyadmin kısmını bulun.

phpmyadmin

Tıkladıktan sonra açılan ekranda sol üst köşede veritabanı isminizi göreceksiniz. veri tabanı isminizi tıkladığınızda alt alta tablolar göreceksiniz. Resimde göründüğü gibi.

veritabani tablo phpmyadmin

En alt kısımlarda görünen wp-users tablosunu seçin. Seçimi yaptıktan sonra sağ orta kısımda sizin üyeliğinizin tablosu çıkacak Düzenle seçeneği ile üyelik tablosuna giriş yapın.

Açılan bölümdewpuserpasstable
resimde gördüğünüz gibi user_pass bölümü çıkacak. Burada varchar bölümünü MD5 olarak seçin sonrasında yan bölüme yeni şifrenizi yazın. Örnek 123456 olarak yaptım ben. Sonrasında Git yani uygula kaydet seçeneği ile kayıt edin.

www.Sitem.com/wp-admin site adresinizin admin bölümünde yeni seçtiğiniz şifreniz ile giriş yapın hepsi bu kadar hayırlı olsun.wordpress şifremi unuttum çözümü,wordpress şifre değiştirme cpanel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir