Ona ilk görüşte aşık oldum!

SiteadmiN     17-01-20     Genel     Ona ilk görüşte aşık oldum!     64 Defa Okundu

Kimi yaşadığını söyler, kimi asla inanmaz. Ama bilimin de ilk görüşte aşk için bir açıklaması var.

Uzmanlara göre, ilk görüşte aşk vardır; ve bu aşk öyle böyle değil sizin fizyolojik yapınızı bile değiştirmektedir. Evet, yanlış duymadınız, ilk gördüğünüz anda sizinle olmasını istediğiniz bir insan varsa, kalbiniz hızlı hızlı atmaya başladıysa ve elleriniz terliyor, gözlerinizin içi gülüyorsa; siz aşık oldunuz demektir.

İlk görüşte aşkın daha çok erkekler için geçerli olduğunu savunan uzmanlar, kadınların, detaylara, daha fazla dikkat ettiklerini savunuyorlar. Kadınlar aslında görünüşe daha çok dikkat eder gibi görünürler ama aslında işin iç yüzü hiç de öyle değildir.

Neden derseniz, kadınlar, giyime ya da fiziğe dikkat etseler de, huy ve kişilik yapısına da çok fazla önem vermektedirler. Bu nedenle, ilişki öncesi flört aşamasını yaşayıp, hem erkeği tanımayı; hem de ilişki öncesi flört aşaması dönemini yaşamayı isterler; çünkü kadınlar bilirler ki, erkekler, ilişki başlamadan önceki dönemde daha ilgili ve özenli davranıyorlar.

İlk görüşte aşk hakkında söylenenlere bakılacak olursa, erkeklerin daha çok aşık oldukları söylenebilir; bunun yanı sıra, erkekler, aşık oldukları kadınların naz yapmasından da çok fazla hoşlanmazlar. Fazla naz aşık usandırır, nazlı kadından da erkekler her zaman korkup, uzaklaşmaktadırlar. Yani, kaçan kovalanır tabiri her zaman geçerli değildir. Aynı zamanda, erkekler, kendilerine güvenen, bakımlı, hiç naz yapmayan değil ama nazını ölçülü yapan kadınlardan hoşlanmaktadırlar. Bu nedenle, etkilemek istediğiniz birisi varsa, tüm bu belirtilenleri dikkatli bir şekilde uygulamanız gerektiğini aklınızdan çıkartmadan hareket etmelisiniz.Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?