Makale nedir? Özgün makale nasıl olmalı?


Makale:

Makale belirli konular hakkında detaylı açıklamaların yapılmasına denir. Örneğin bir ürün hakkında makale yazılacak ise o ürün ile ilgili ürün özelliği ne işe yaradığı ne anlama geldiği gibi anlatımlardan oluşur. Makale internet ortamında birçok site içeriğinde bulunmaktadır. Makale yazmak için Türkçe karakter hatası olmamasına özen göstermeniz gerekmektedir.

İnternet üzerinde web siteniz var ise, sitenizde ziyaretçi akışını çoğaltmanız için sitenizin güncel olması ve özgün makalelerden oluşması gerekmektedir. Sitenizde özgün makale yayınlamak siteniz ile ilgili yapılan seo çalışmalarından biridir. Özgün makale sitenizin ziyaretçi durumunu yükselttiğinden dolayı, seo [Arama Motoru Optimizasyonu] Sınıfına girer.

Özgün Makale:

Özgün  içerik yazmak için ilk önce imla kurallarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yayınlanacak makaleninTürkçe karakter hatası var ise o konu üst sıralarda görünmesi biraz zor olur. Tavsiyemiz mümkün olduğunca okunaklı imla kurallarına uygun Türkçe karakter hatası içermeyen makaleler yayınlamanızdır.

Bunun dışında mutlaka anahtar kelimelerin konu içerisinde geçmesi gereklidir. Anahtar kelimeler makalenin özgün ve seo uyumlu olması açısından aynı kelimenin konu içerisinde en fazla 10 12 kere geçmesine özen göstermeniz gerekir. Bu yazdıklarımıza dikkat edilerek yapılan her çalışma özgün makale sınıfına girer.

Özgün Makalenin Yararları:

Özgün içerik en çok ziyaret edilen arama motorları arasında en başta gelen google arama motoru üzerinde sevilen bir içerik olduğundan dolayı web site sahipleri, editörler tarafından büyük rağbet görüyor. Sebebi ise google yenilikçi bir arama motoru olduğundan dolayı yeni yazılmış alıntı içerik taşımayan konuları ön sıralarda tutuyor.

Ziyaretçilere hep aynı konulardan uzak değişik yazılar sunmak için bu yöntemi kullanmaktadır. Sitenize girdiğiniz konularda örneğin program ürün tanıtımı yapılacak ise bunun yanında o ürün ve program hakkında özgün içerik yayınlamanız, konu hakkında ön sıralarda yer almanızı sağlayacaktır.

İnternet üzerinde birçok forum sitelerinde ve makale sitelerinde yazarlar tarafından belirli ücret karşılığında yazılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir