Kötü giden ilişkinizi düzeltmenin yolları

SiteadmiN     27-11-20     Genel     Kötü giden ilişkinizi düzeltmenin yolları     46 Defa Okundu

Sürekli sevgilinizle tartışmaktan ve sorunlu bir ilişki yaşamaktan yorulmuş olabilirsiniz. Kötü giden ilişkinize bir şans daha vermek ve ilişkinizi düzeltmek istiyorsanız bu önerileri ilişkinize adapte edin.

Her ilişkide zaman zaman problemler olabilir. Ancak son zamanlarda tartışmalarınız sıklaştıysa ya da partnerinizle doğru iletişimi kuramıyorsanız; bir şeyler yapmanın zamanı gelmiş olabilir. Biraz çaba ve istekle ilişkinizdeki bu kötü zamanları atlatmanız düşündüğünüz kadar zor değil.

Kötüye giden bir ilişkiniz varsa ancak hala partnerinizle aranızdaki sevginin bitmediğini düşünüyorsanız, işte yapmanız gerekenler…

Birbirinize zaman ayırın

İlişkinizi düzeltmek istiyorsanız ne kadar yoğun olduğunuzun aslında bir önemi yok. Ne olursa olsun birbirinize zaman ayırmaya çalışmalısınız. Bu zamanlarda, birlikte eğlenebileceğiniz aktiviteler yapmaya çalışın. Saatlerce birlikte olup birbirinizle doğru dürüst konuşmamak yerine, her gün birkaç saat birlikte kaliteli zaman geçirmeniz ilişkiniz için çok daha iyi olacak.

Yeni şeyler öğrenin

İkinizin de ilgisini çekecek yeni bir hobi edinmek sizi birbirinize karşı tahmin edemeyeceğiniz kadar yakınlaştırabilir. Birlikte yeni bir dil öğrenmek, yeni bir spora başlamak ya da dans kursuna gitmek aranızdaki bağı kuvvetlendireceği gibi, sorunlarınızdan başka paylaşacak şeyleriniz olduğunu tekrar görmenizi de sağlar.

Beraber bir maceraya katılın

Bilmediğiniz bir yere, partnerinizle beraber yapacağınız bir yolculuk aranızdaki bağı güçlendirmede etkili olabilir. Ya da tek başınıza cesaret edemeyeceğiniz bir aktiviteye beraber katılmayı planlayabilirsiniz. Aklınıza geldiğinde sizi heyecanlandıran herhangi bir şey var mı? Öncelikle bunu bir sorgulayın ve bu maceraya partnerinizle birlikte ilk adımı atın. Tüm sorunlarınızı arkada bırakıp, atıldığınız maceranın ve birbirinizle olmanın tadını çıkarın.

Liste yapın

İlişkinizden sıkıldığınızı düşünüyorsanız ya da artık kavga etmek dışında paylaşacak bir şeyinizin kalmadığını hissediyorsanız, bir yapılacaklar listesi hazırlayın. Sevgilinizle yapmak istediğiniz ama daha önce vakit bulamadığınız ya da cesaret edemediğiniz her şeyi listeleyin. Listedekilerin hepsini yapamasanız bile, hala onunla birlikte yapmak istediğiniz ne çok şey olduğunu görmeniz iyi gelecek.

Olaylara onun açısından bakın

İlişkinizi düzeltebilmek için yapmanız gereken belki de en önemli şey, empati kurmayı öğrenmeniz. Sonu gelmeyen kavgalardan bıktıysanız ve partnerinizin sizi anlamadığını düşünüyorsanız, son kavganızı gözden geçirirken olaya onun açısından bakmayı deneyin. Belki de söylediğiniz bir cümle onu fazlasıyla kırdı ya da bu kadar öfkelenmekte o kadar haklı değilsiniz. Kötü giden ilişkinizi gerçekten düzeltmek istiyorsanız, olaylara onun açısından bakmayı öğrenmeniz gerekiyor.

İletişim yeteneğinizi geliştirin

Günümüzde insan ilişkilerinin en büyük sorunlarından biri yeterli ve sağlıklı iletişim kuramamak. Sesinizi yükseltip, bağırarak ya da sürekli birbirinizi suçlayarak kurduğunuz iletişim, ilişkinize sandığınızdan daha büyük zarar veriyor. İletişim yeteneklerinizi geliştirmek için okuyabileceğiniz birçok kitap mevcut, bir tanesini edinin ve sağlıklı iletişimin nasıl kurulacağını öğrenmeye başlayın.Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?