Kategori İlişkiler

İŞ YERİNDE AŞK

SiteadmiN     11-07-16     İlişkiler     İŞ YERİNDE AŞK     22 Defa Okundu

İŞ YERİNDE AŞK

Is arkadaşınızla aranızda bir elektriklenme oluşmaya başladı. Bu durumda en doğru davranış ne? Bu elektriğin önüne geçmeye çalışmak mi, yoksa oluruna bırakmak mi?

YETENEKLERİNİZ, çalışma tarzınız, is anlayışınız, ilgi alanlarınız o kadar benziyor ki… Bu da sizi birbirinize yaklaştırıyor. Fazla mesailer, ortak projeler ve tabii ki ortak başarıların kutlanması… Kendinizi ona her geçen gün biraz daha yakın hissediyor ve ondan da ayni sinyalleri alıyorsunuz. Yani toplantılar, fotokopi makinesi ve dosyalar arasında bir aşk doğmak üzere. Bu düşünce bir yandan sizi heyecanlandırırken bir yandan da kafanızda soru işaretleri oluşturuyor: Acaba is arkadaşınızla flört etmeniz ne kadar doğru?

HER ŞEY ORTADA

UZMANLAR, işyerinde flörtün son derece doğal ve hatta avantajlı olduğunu söylüyor. Onlara göre normal bir ilişkide aylar süren birbirini tanıma devresi işyerindeki bir ilişkide çok daha kısalıyor. Duygusal bir ilişkide karsınızdaki erkek sizi etkilemek için kendisi hakkındaki pek çok olumsuz ayrıntıyı saklayabilir, ama is ortamında hemen hemen her ani birlikte geçirdiğiniz bir erkeğin böyle bir şansı yok.

Peki iki kişi arasında oluşan bu elektriğin kaynağı ne?

AİT OLMA DUYGUSU

Psikologlara göre is ortamında beraber çalışmak insanlar arasındaki birbirine ait olma duygusunu artırıyor ve bu duygusal yükseliş kolayca başka yönlere kayabiliyor. Zamanı paylaşmak bir süre sonra hayati paylaşmak haline geliyor ve bu his insanları birbirine doğru çekiyor. Bu noktadaki tek soru işareti bu çekim karşısında ne yapılacağı! Püf nokta ise dengeli ve soğukkanlı davranmak, işyerinin ciddiyetine yakışmayacak tavırlar sergilememek…

Bunları yapmayın

* Ne kadar yakin olursaniz olun diger çalisma arkadaslariniza en azindan baslangiçta tek kelime bile söylemeyin. Sorulursa da inkar edin.

* Öpücüklerin, davetkar hareketlerin, hele de seksin isyerinde asla yeri yok. Kendinizi kontrol edin, kimseyi zor durumda birakmayin.

* Flört ettiginiz kisi sizden daha iyi bir mevkideyse bu durumu terfi etmek için bir araç gibi görmeyin.

* Sirket sirlari iliskilerde de sir olarak kalmalidir. Ondan bu sirlari size açiklamasini istemeyin.

* Aranizda anlasmazlik çikarsa asla digerlerinin gözü önünde tartismayin.

* İlişkiniz sona ererse ona karsi tavir almayin ve dostlugunuzu sürdürmeye çalisin.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


İŞ YERİNDE AŞK

Sohbete Bağlan

Sohbet chat odalarına hoşgeldiniz.

Sık Sorulan Sorular

Hayır. sohbet odalarımız ücretsizdir.

Evet. sohbet odalarımıza 18 yaşında olanlar ve büyükler girebilir.

/ns register nick şifreniz e-posta

Evet aradığınız kişiyi bulabilirsiniz.