Hızlı açan kazanır

!

Ingiltere’de yapilan bir arastirma erkeklerin yüzde 40’inin sutyen kopçasi açmayi bilmedigini ortaya koydu. Erkekler sutyen açarken ortalama 1 dakika mücadele ediyor…

Ingiltere’de yapilan bir arastirma, sutyenin erkekler için büyük bir sorun oldugunu ortaya çikardi. Arastirmaya 30-49 yas grubunda bin erkek katildi. Erkeklerin, partnerlerinin sutyenini çikarmasi ortalama 1 dakika sürdü… Hatta deneklerden birinin, iç çamasirin kopçasini açabilmek için 20 dakika ugrastigi gözlendi.

Kaza geçiriyorlar

Arastirma sonunda, erkeklerin yüzde 40’inin sutyeni bir sorun olarak gördügü, solak olmayan erkeklerin sutyeni açmak için daha fazla ugrastigi belirlendi.

Arastirmadan çikan baska bir ilginç sonuç ise, sutyen kazalari. Çogu erkegin, bu is sirasinda parmagini kopçaya sikistirdigi da ortaya çikti. Ingiliz uzmanlar, yeni tanisilan ve ilk kez birlikte olunacak kadinin sutyenini çikarma süresinin, uzun süre birlikte olunan ese göre daha uzun oldugunu da açikladi…

Sutyen nasil açilmali?

* En kolay yol esinizin arkasina geçmek. Böylece kopçayi görebilirsiniz. Önden ancak el yordamiyla ilerleyebilirsiniz ki bu da çok zaman kaybettirir.

* Sutyeni tutup, kopçayi kendinize dogru geçin. Sag elinizi sola, sol elinizi saga dogru iterek kopçanin çikmasini saglayin. Hareketleriniz yavas olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir