Sohbet Sitesi

Edirne Sohbet Odaları

SiteadmiN          İlgili Arama     Edirne Sohbet Odaları     58 Defa Okundu

Edirne Sohbet Odaları:

Edirne ülkemizin Trakya bölgesinde yer almaktadır. Kırklareli ve Tekirdağ bölgesinde komşu konumda bulunmaktadır. İlimizde tarihsel olarak baktığımızda eski tarihini koruyan Turizm açısından ülkemize zenginlik katan illerimiz arasındadır. Roma ve Bizans dönemlerinde çok değerli olan bu ilimiz İstanbul”un fethine kadar 92 yıl kadar Osmanlı İmparatorluğuna başkent görevini üstlenmiştir.

Bulgaristan ve Yunanistan ülkelerinden gelen Turistler bu ilimizin çarşılarında alışveriş etmektedirler. Turistler için özel hediyelik eşyalar pazarları süslemektedir. En namlı Pehlivanlar bu ilimiz içerinde yetişmişlerdir. Kırkpınar ağaları mertlik ve yiğitlikleri ile anılmaktadır. Davullar zurnalar bu şenliklere eşlik etmektedir. Er meydanı namını Kırkpınar yağlı güreşlerinden anılmaktadır. Kırkpınar yağlı güreşleri, Edirne saray içinde yapılmaktadır.

Bereket ve bolluk da bu ülkemizde çok anılmaktadır. Ay çiçeği bu ilimizde sıklıkla tarım olarak bu ilimizde yetiştirilmektedir.

Edirne sadece tarihiyle değil nehirleri ve dereleri ile de anılmaktadır. Pirinç buğday ve ayçiçeği olarak ülkemize zenginlik katmaktadır. Edirne köprüleri ile de meşhurdur.

Sitemiz Edirne ili için arkadaşlık tanışma arayışlarınızda sizlere içerisinde bulunan sohbet odaları yardımı ile tanışma imkanı sağlıyor sizlerde genel odalarımızda ilinize göre arkadaşlık arayışlarında bulunabilirsiniz.

Sitemize tüm Türkiye”den katılımlar olmakta olup sadece ülkemiz değil tüm dünyadan girişlere açık konumdadır.

Sizlerde sohbet ağımıza katılmak isterseniz yapmanız gereken yan menüden sohbet girişi kısmına tıklayıp rumuz yazarak anında üyeliksiz canlı sohbete bağlanabilirsiniz.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbete Bağlan

Sohbet chat odalarına hoşgeldiniz.

Sık Sorulan Sorular

Hayır. sohbet odalarımız ücretsizdir.

Evet. sohbet odalarımıza 18 yaşında olanlar ve büyükler girebilir.

/ns register nick şifreniz e-posta

Evet aradığınız kişiyi bulabilirsiniz.