Anasayfa | İlgili Arama| Edirne Sohbet Odaları

Edirne Sohbet Odaları:

Edirne ülkemizin Trakya bölgesinde yer almaktadır. Kırklareli ve Tekirdağ bölgesinde komşu konumda bulunmaktadır. İlimizde tarihsel olarak baktığımızda eski tarihini koruyan Turizm açısından ülkemize zenginlik katan illerimiz arasındadır. Roma ve Bizans dönemlerinde çok değerli olan bu ilimiz İstanbul”un fethine kadar 92 yıl kadar Osmanlı İmparatorluğuna başkent görevini üstlenmiştir.

Bulgaristan ve Yunanistan ülkelerinden gelen Turistler bu ilimizin çarşılarında alışveriş etmektedirler. Turistler için özel hediyelik eşyalar pazarları süslemektedir. En namlı Pehlivanlar bu ilimiz içerinde yetişmişlerdir. Kırkpınar ağaları mertlik ve yiğitlikleri ile anılmaktadır. Davullar zurnalar bu şenliklere eşlik etmektedir. Er meydanı namını Kırkpınar yağlı güreşlerinden anılmaktadır. Kırkpınar yağlı güreşleri, Edirne saray içinde yapılmaktadır.

Bereket ve bolluk da bu ülkemizde çok anılmaktadır. Ay çiçeği bu ilimizde sıklıkla tarım olarak bu ilimizde yetiştirilmektedir.

Edirne sadece tarihiyle değil nehirleri ve dereleri ile de anılmaktadır. Pirinç buğday ve ayçiçeği olarak ülkemize zenginlik katmaktadır. Edirne köprüleri ile de meşhurdur.

Sitemiz Edirne ili için arkadaşlık tanışma arayışlarınızda sizlere içerisinde bulunan sohbet odaları yardımı ile tanışma imkanı sağlıyor sizlerde genel odalarımızda ilinize göre arkadaşlık arayışlarında bulunabilirsiniz.

Sitemize tüm Türkiye”den katılımlar olmakta olup sadece ülkemiz değil tüm dünyadan girişlere açık konumdadır.

Sizlerde sohbet ağımıza katılmak isterseniz yapmanız gereken yan menüden sohbet girişi kısmına tıklayıp rumuz yazarak anında üyeliksiz canlı sohbete bağlanabilirsiniz.

Bir önceki "" yazımızı okuyun

BENZER YAZILAR

Şehir Sohbet Odaları

Şehir Sohbet:
Sohbet sitemiz içer

OKUMAYA DEVAM ET

Askcafe Sohbet

Sohbet sunucumuz içerisinde, #Askcafe sohbet odası bulunmaktadır. Askcafe sohbet odası genelinde yapılan sohbetlere katılıp yeni arkadaşlıklar arayışlarında bulunabilirsiniz.

#Askcafe sohbet odası ile birlikte Moda sohbet odası da sohbet sunucumuz

OKUMAYA DEVAM ET

Moda Sohbet

Sohbet sunucumuz kanalları arasında, #Moda kanalı da bulunmaktadır. Sohbet sitemiz sizlere İnternet erişimi bulunan tüm cihazlardan bağlanıp, tanışabilmeniz yeni arkadaşlık kurabilmeniz için sizlere Chat hizmeti sağlamaktadır. Chat Türkçe anlamı ile Sohbe

OKUMAYA DEVAM ET

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.