Blog backlink nedir

 

Yorum atarak backlink kazanma:

Link her site için önemlidir kaliteli sitelerden alınacak linkler sitemizin gelişmesinde bizlere fayda sağlayacaktır. Belirli aralıklar ile bu işlemleri tamamlamak, için kendimize güzel temiz blog siteleri bulmamız gerekecektir.

Link alırken özellikle dikkat etmeniz gerekenler uygun kategoride içerikler bulmak olacaktır. Örnek vermek gerekecek olursa haber sitemiz var ve haber ile ilgili içeriklerin paylaşıldığı sitelerden link almamız gerekecektir.

Bunun için öncelikle Google arama motoru yardımı ile bizim sitemiz ile alakalı içerik paylaşan diğer siteleri bulacağız. Kaliteli site bulmak ve bu siteden backlink kazanmak ilerleyişimizi daha da iyi yerlere getirecektir.

Örneğin haberler ile alakalı bir kelime google de aratın ve içeriklerde yapılan yorumlara bakın yorumlar yapılıyor ise, sizlerde aynı konuya mesaj bırakın. Mesaj bırakacağınız zaman web sitesi bölümüne kendi sitenizi yazın ve başlık bölümüne çıkmak istediğiniz anahtar kelimenizi yazın.

Örnek günün haberi diyelim örnek kelime başlık bölümüne günün haberi yazın diğer kısma mail adresiniz ve web sitenizi yazıp mesajınızı gönderin. Mesaj gönderirken dikkat edilmesi gereken konuda paylaşımı yapılan haber ile alakalı bir yorum yapmanız onay sürecinizi hızlandıracaktır.

Yorum bölümüne site adresinizi yazmayın onaydan geçemeyebilirsiniz, Yorum bölümüne mutlaka cümle kurarak konu ile alakalı şeyler yazın.

Bu işlemler yardımı ile kaliteli sitelerden link kazanmış olacaksınız. Bu linkler sitenizin belirttiğiniz anahtar kelimede yükseliş sağlamasına yardımcı olacaktır. Anlattığım şekilde işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde daha şanslı olacaksınız.

Bir bilgi daha vereyim link bulma ile ilgili Google de üst kısımda Arama Araçları bölümü var oraya girin Herhangi bir zaman yerine 1 gün veya 1 hafta olarak değiştirin.

Bu sayede karşınıza bir gün veya 1 hafta önce açılmış konular çıkar yeni konulara mesaj atmanız halinde, onaylanma şansı daha fazla oluyor.

Bazı sitelerde yorumlar otomatik onaylanıyor bu sitelerde beklemenize gerek kalmadan link kazanabilirsiniz.

One Response to Blog backlink nedir

  1. sesli sohbet siteleri dedi ki:

    Hocam ellerine sağlık çok teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir