Kategori İlişkiler

Aşk Sembolleri

SiteadmiN     11-07-16     İlişkiler     Aşk Sembolleri     27 Defa Okundu

Aşk sembolleri…

Ask garip bir oyun. Ayrica garip olan sadece askin kendisi degil, ayni zamanda askin sembolleri de oldukça farkli. Gelin askin sembollerine birlikte bir göz atalim…

Ejderha
Ejderha özellikle çinde büyük bir önem tasiyor. Çünkü ejderha üretkenligin bir simgesi ve bu yüzden de hiçbir kutlamada eksik olmuyor. Ayrica bu yil “Ejderha” yilindayiz… Ilgilenenlere duyurulur!

Gül
Gül antik astrolojide Venüs’ün ve askin simgesi olarak kabul ediliyordu. Gerçi günümüzde de anlamini hala yitirmeyen gülün yeri her zaman ayri olacak.

Yumurta
Yumurta Yahudilerde, Hiristiyanlarda ve ayni zamanda filozoflar için üretkenlik anlamini tasiyordu.

Elma
Havva’nin Adem’i bastan çikartmasi elmaya baglaniyor. Herhalde o gün bugündür de elmanin erkekleri bastan çikarmak için kullanilan bir meyve olarak kabul edilmesi gayet dogal.

Timsah
Gambia’da bir söylentiye göre nehirde beyaz bir timsah görürseniz, çok çocugunuz olurmus. Nehirde beyaz timsah gören oldu mu bilinmez ama, ülkemizin beyaz timsah görmeye hiç mi hiç ihtiyaci yok.

Nisan yüzükleri
Hayatini birlikte geçirmeye karar veren çiftlerin ve sonsuz sevginin simgesi olan nisan yüzükleri çok eskilere dayaniyor. Güncelligini de hala yitirmedi.

Ay
Gece tanriçasi Sirona’nin simgesi olan ay, ayni zamanda üretkenligin de bir simgesi.

Yilan
Yilan birçok kültürde görüntüsü ve hareketliliginden ötürü cinsellikle karsilastiriliyor.

Salatalik
Freud için dik duran hersey erkeklerin cinsel organini simgeliyor, özellikle rüyalarda. Ayrica daha antik çagda bile dik duran nesneler tanrilarin cinsel organini simgeliyordu.

Dudaklar
Kirmizi dudaklar her zaman kadinlarin cinsellige hazir olduklarini ve birseyleri arzulamaya basladiklarini gösteren bir simge olmustur.

Kurbag
Eskiden kurbag gören kisinin ikizleri olacagi düsünülürmüs. Ayrica kadinlarin kurbag gördüklerini söylemeleri cinsel iliskiye girmek istediklerini belirtirmis.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Aşk Sembolleri

Sohbete Bağlan

Sohbet chat odalarına hoşgeldiniz.

Sık Sorulan Sorular

Hayır. sohbet odalarımız ücretsizdir.

Evet. sohbet odalarımıza 18 yaşında olanlar ve büyükler girebilir.

/ns register nick şifreniz e-posta

Evet aradığınız kişiyi bulabilirsiniz.